Tutti ry:n hallitus

Tutti hallitus 22' kopio2

Tutti ry:n hallitus koostuu sekä hallitus- että toimihenkilöpesteistä. Tästä pääset tutustumaan tarkemmin toimenkuviin. Näiden pestien kautta pääset kehittämään yhteistyötaitojasi, opit kokoustekniikkaa, luot uusia kontakteja ja pääset ideoimaan opiskelijatoimintaa monesta eri näkökulmasta. Ainejärjestötoiminnan kautta saat tuplasti irti opiskelijaelämästä ja keräät suuren määrän ikimuistoisia kokemuksia!

Uusi hallitus valitaan aina vuosittain syyskokouksessa vuodeksi kerrallaan ja hallitus aloittaa toimintansa tammikuussa. Kuka tahansa Tutin jäsen voi hakea mukaan Tutin hallitustoimintaan – siihen me kannustamme aivan jokaista! Mikäli sinua kiinnostaa tai on joitakin kysymyksiä hallitustoiminnasta, hallituksen jäsenten kanssa voi aina tulla juttelemaan.

Etkö tiedä, kehen ottaa yhteyttä? Voit olla yhteydessä koko Tutin hallitukseen sähköpostitse osoitteella hallitus@tutti.fi

Hallitus 2022

Eetu Lunteri

Puheenjohtaja
pj@tutti.fi

Piitu Mäkinen

Sihteeri
sihteeri@tutti.fi

Eemi Rautiainen

VPJ & Yrityssuhdevastaava
yrityssuhdevastaava@tutti.fi

Veikko Rauta

Rahastonhoitaja
rahastonhoitaja@tutti.fi

Honn Lam

Koulutuspoliittinen vastaava
kopo@tutti.fi

Roni Haakana

Kulttuurivastaava
kulttuuri@tutti.fi

Sanna Huhta

Projektimestari
projekti@tutti.fi

Aava Isotalus

Projektimestari
projekti@tutti.fi

Niklas Virtanen

Varajäsen
varajasen@tutti.fi

Aleksi Luoma

Viestintävastaava
viestinta@tutti.fi

Toimihenkilöt 2022

Sami Seppälä

IT-vastaava
it@tutti.fi

Aurora Harmanen

Excuvastaava
excu@tutti.fi

Atte Nummila

Excuvierasvastaava
excuvieraat@tutti.fi

Jesse Salo

Kiltayhdyshenkilö
kilta@tutti.fi

Perttu Kauppi

Estiem-vastaava
estiem@tutti.fi

Waltteri Yliranta

Talousassistentti
TALOUSASSISTENTTI@tutti.fi

Iisa Peltonen

saunamajuri
saunamajuri@tutti.fi

Martta Mustonen

Vuosijuhlavastaava
vuosijuhlat@tutti.fi

Emilia Paasonen

Vuosijuhlavastaava
vuosijuhlat@tutti.fi

Leevi Rantanen

liikuntavastaava
liikunta@tutti.fi

Vilja Viertola

Hyvinvointivastaava
HYVIS@TUTTI.FI

Miika Juusola

Tuurijuoppo